Министър Околийски разпореди проверка в столичната "Св. Анна“ Министърът на здравеопазването доц. Михаил Околийски е разпоредил проверка в УМБАЛ "Св. Анна“ – София.
Инспектори от Регионалната здравна инспекция – София област, както и от Изпълнителна агенция "Медицински надзор“ са ангажирани по случая с починалото бебе и с изясняването на всички факти и обстоятелства.
По първоначална информация, предоставена от лечебното заведение, бебето е имало тежко вродено заболяване.
БЛИЦ припомня, че новородено бебе почина близо два часа след раждането си в Окръжна болница в София.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.