„Ужасяващи сцени в София, където сградата на ЕС беше вандализирана“. Този коментар направи Урсула фон дер Лайен, председателят на Европейската комисия, по повод ексцесиите по време на протеста на „Възраждане“ срещу еврото.
„В Европа упражняваме правото си на демонстрация по мирен начин. Насилието и вандализмът никога не са начинът“, допълва тя.
Първо в БЛИЦ! Борисов с извънреден ход след екшъна на "Възраждане" на пъпа на София
СДВР огласи кои са арестувани след екшъна пред сградата на ЕК в София! ВИДЕО
По-рано се стигна до ранени полицаи и арести по време на протест на „Възраждане” в София. Членове и симпатизанти на партията излязоха на демонстрация в защита на българския лев и срещу въвеждането на еврото.
Протестът започна пред сградата на Българската народна банка. След това демонстрантите се отправиха към сградата на ЕК и я замеряха с червена боя. Чуха се бомбички.
Няколко минути продължиха гърмежите от бомбичките, а полицаите изблъскаха протестиращите по-далеч от сградата. На място дойдоха пожарникари и представители на жандармерията.
Участниците в акцията скандираха "Оставка" и "Не на еврото". Протестиращите хвърляха и яйца по сградата на ЕК.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!