Столичанин откри автомобила си с нарязана гума, а други жители също съобщават за подобни инциденти, пише glasnews.
Пореден случай на вандализъм разтревожи жителите на столичния квартал „Люлин 7“, след като мъж откри автомобила си с умишлено повредена гума. Инцидентът е станал в района на 79-то училище, където според живеещи в близост подобни прояви зачестяват.
Потърпевшият Васил Кацарски разказва, че първоначално е сметнал, че гумата просто е спаднала. „Напомпах я и видях, че държи само 5–10 минути“, споделя той. Малко по-късно обаче установява, че става дума за умишлена повреда.

„Будният гражданин е решил да се върне и да я донареже. В момента не подлежи на ремонт и трябва да викам мобилна гумаджийница“, допълва мъжът.
По думите му в района има и други подобни случаи през последните дни, особено около блокове 703 и 704. Той призовава други потърпевши да се свържат с него, за да се опитат да установят извършителя.
„Разбирам, че с паркоместата е сложно, но при толкова много коли по тротоари и градинки подозирам, че става дума за чиста злоба“, коментира още Кацарски.
Случаят предизвика вълна от реакции в социалните мрежи, като други жители на квартала също съобщават за нарязани гуми и щети по автомобили.
Към момента няма информация за установен извършител. Жителите се надяват, че чрез публичност и сигнали до институциите ще бъде сложен край на вандалските прояви в района.