111 демонстранти срещу Г-20 арестувани в Лондон

https://blitz.bg/svyat/111-demonstranti-sreshtu-g-20-arestuvani-v-london_news42644.html Blitz.bg

Лондонската полиция арестува 111 участници в протестната акция срещу провеждането на икономическата среща на високо равнище на Г-20, съобщи днес пресслужбата на Скотланд Ярд.

Около 85 души бяха арестувани вчера вечерта след поредица сблъсъци с полицията по тесните улици на лондонското Сити. Днес по обяд след два полицейски рейда около лондонската борса и “Бенк ъф Ингланд” броят на задържаните достигна 111 души. Полицията разследва и обстоятелствата около смъртта на един загинал при възникналите безредици. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай