152 мексиканци починали, предполага се от свински грип

https://blitz.bg/svyat/152-meksikanci-pochinali-predpolaga-se-ot-svinski-grip_news46316.html Blitz.bg

На 152 души нарасна броят на мексиканците, за които се предполага, че са починали от свински грип, съобщи късно снощи в интервю за местна телевизия министърът на здравеопазването на Мексико Хосе Анхел Кордоба. По думите му числото “може да варира, тъй като някои случаи на грип са в процес на потвърждаване”.

По-рано мексиканските санитарни власти официално съобщиха за смъртта на 149 души със заболяване, чиито симптоми навеждат на подозрения за свински грип. Засега обаче абсолютното мнозинство от тези случаи не са потвърдени в лабораторни условия, посочва ИТАР-ТАСС. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай