4 тона кокаин заловени в Колумбия

https://blitz.bg/svyat/4-tona-kokain-zaloveni-v-kolumbiya_news38661.html Blitz.bg

Колумбийската полиция съобщи, че е заловила днес 4 тона кокаин и 1,7 тона полуфабрикат от кока в южната част на страната и че разбитата лаборатория вероятно принадлежи на военизираната групировка "Черните орли".

Според полицейския отдел за борба с наркотрафика лабораторията е имала капацитет да произвежда 5 тона кокаин седмично. Тя се намира в департамента Нарино, на 950 ксм югозападно от столицата Богота близо до границата с Еквадор. Основната част от дрогата, произвеждана в този департамент, се насочва към САЩ по море с междинни пунктове в Мексико или друга страна от Централна Америка. Групировката "Черните орли" стана известна през 2006 г. и е съставена от бивши бойци, демобилизирани от крайно десни паравоенни формирования, които бяха разпуснати в рамките на мирния процес, предприет от президента Алваро Урибе. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай