6 по Рихтер удари Япония

Няма опасност от цунамита

https://blitz.bg/svyat/6-po-rihter-udari-yaponiya_news214808.html Blitz.bg

Земен трус с магнитуд 6.0 по скалата на Рихтер разлюля северната част на Япония.

Местните власти обявиха, че няма опасност от цунами, позовавайки се на метеорологичната служба настраната.

Фокусът на земетресението, което беше регистрирано в 12:29 часа (0329 GMT), беше в Тихия океан край бреговете на префектура Мияги.

През март 2011 г. районът преживя опустошително земетресение със сила 9,0 по Рихтер./БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай