Активистите на Сорос се борят с паметници, докато по света има 40 млн роби

Не е ясно как ще пребориш истинското и реално съвременно робство като махнеш паметника на римския император

Вече повече от месец светът става свидетел на безумието на разни активисти на Запад, които под предлог, че се борят срещу расизма, дискриминацията и робското минало, унищожават културата, вандалстват и грабят магазините (при това не собствеността на едрия капитал, а на дребни бизнеси, които издържат и обслужват средната класа).

Повече от ясно е, че поне в Америка тази вълна не почна случайно, убийството на един криминално проявен беше просто претекст и добре дошла новина за социалните инжинери на Демократическата партия и транснационалния капитал, пише "Поглед". 

Това, което сторонниците на борбата с "белия расизъм" явно не осъзнават, а и навярно не биха могли да осъзнаят, тъй като неолибералите са ги държали в безпросветност вече дълги десетилетия е, че по света наистина има роби. И то не малко - поне 40 милиона по различни данни.

И докато в САЩ, Великобритания и други страни оскверняват статуи на исторически личности, защото може би са имали нещо общо с робовладелството от 17-19 век (макар и със сигурност Уилям Гладстон и император Константин Велики да не са най-големите душмани на чернокожите), в почти цяла Африка, а дори и в Европа биват купувани и продавани като роби. 

Не е ясно как ще пребориш истинското и реално съвременно робство като махнеш паметника на римския император, който е християнизирал Европа или ще помогнеш на милионите бедни и гладни като целуваш краката на някой черен, но в крайна сметка, както практиката сочи, на Запад показността и лицемерието са по-важни от реалните резултати. 

В същата тази Великобритания, в която осквернят паметници на Чърчил, Гладстон и Константин Велики, статистиките и данните от полицията сочат изключително притеснителни тенденции. Според Годишния доклад за модерното робство на британското правителство от 2019-та година, има минимум 13 хиляди роби в съвременна Великобритания. И това е най-вероятно оптимистичен брой. Глобалният робски индекс (да, в нашето "прогресивно" време се налага да има такъв) казва, че само в либералното и напредничаво Обединено кралство над 136 хиляди души са роби! 

Във Великобритания робството има доста класически вид - принудителен и безплатен труд, както и разбира се, сексуална експлоатация. Албанци и виетнамци са едни от най-многобройните роби в добрата стара Англия. Е, разбира се за модерния либерал животът на един албанец или виетнамец не е толкова ценен, колкото на един чернокож, но нека продължим с фактологията.

Според британски медии, всяка година хиляди виетнамци са отвличани и прекарвани в Обединеното кралство, където са принуждавани да работят на полета засяти с канабис и не само. Много от робите са и под 18 годишна възраст.

Те са една от основните брънки в "огромния пазар на канабис във Великобритания, който генерира над 2,6 млрд. лири годишна печалба". Тези, които не работят по полетата, биват изпращани да слугуват по барове и ресторанти, или още по-лошо, в бардаци.

Още по-притеснително е, че много от тях, особено най-красивите, биват продавани като роби на частни лица - бизнесмени, рентиери, банкери и други представители на елита. Впрочем, същият този елит, който днес лицемерно приглася на вандалите, рушащи паметниците. 
 

През януари тази година, BBC разказа историята на виетнамското момче Ба, което е било отвлечено от азиатска престъпна групировка и прекарано в Обединеното кралство, където детето е трябвало да работи на едно от полетата с марихуана. Всеки път, когато детето не е спазвало "дневната норма", господарят му го е пребивал жестоко, включително с камшик, като всеки себеуважаващ се робовладелец. 

Но добре, да предположим, че движението "Блек лайфс матър" и соросовите "Антифа" не се интересуват от живота на едно виетнамче в Англия, ами съдбата на хората в Африка? Те поне би трябвало да са във фокуса на активистите, нали? 

"По данни на ООН, днес има поне три пъти повече хора, които са държани в робство, отколкото през 350-годишния период, през който бели робовладелци са оперирали в Атлантика", пише списание Time.

Пак по данни на ООН, близо 25 милиона души днес са изпаднали в дългово робство, което е твърде честа практика за Третия свят - не можеш да си платиш заема на някой богаташ, ставаш му роб, за да се откупиш. Още 15 милиона души, предимно жени и млади момичета живеят в принудителен брак или направо сексуално робство. 

Криминалните групировки по света печелят близо 150 милиарда долара годишно от съвременните форми на робство, което е повече, отколкото печелят от наркотрафик или незаконна продажба на оръжия. 

"Съвременното робство е много по-изгодно и печелившо, отколкото когато и да било през историята", твърди експертът Сидхарта Кар от Центъра Кар за политики по човешките права. 

Освен това, разтъжилите се за чернокожите роби в миналото западни либерални елити, са пряко отговорни за насърчаването на съвременното робство. По данни от Индекса на робството на ООН от 2018, страните от G-20 годишно внасят стоки и продукти, които най-вероятно са произведени в робски условия на стойност 354 милиарда долара. 

Впрочем, тук пряка отговорност има и мъдрата и демократична западна външна политика. Така например, след спонсорираната от САЩ, Франция, Италия и Англия гражданска война срещу Муамар Кадафи, Либия е станала истински рай за робската търговия. През 2017-та CNN показват шокиращи кадри как арабски роботърговец продава "стоката" си - 12 чернокожи роби от Субсахарска Африка. 

"Таймс" пуска и едно прелюбопитно интервю с африканския мигрант Йабаро, който е бил продаден като роб. Ето какво разказват те:

"Когато стига до южната граница на Либия, Йабаро среща на пръв поглед дружелюбен таксиметров шофьор, който му предлага да го закара до Триполи безплатно. Вместо това той е продаден на либийски арабин за 200 долара. Принуден е да изработи "дълга си" в строителна фирма, а всеки път когато го "изработва" е препродаван отново."

Не остава по-назад и трафикът на жени, предназначени за проститутки и сексуални робини. Нигерийската мафия (срещу която американските либерали и чернокожи "луутъри" не казват нищо, може би защото е съставена от африканци) продава всяка година десетки хиляди жени, според материал на "Вашингтон Пост".

"Според някои експерти, близо 20 хиляди нигерийки, някои от които още деца, са пристигнали в Сицилия между 2016 и 2018, където са били доставени до други нигерийци, опериращи на италианска територия." 

Ето и какво пише в доклад на Международната организация за миграцията на ООН:

"През последните три години, нашият бранш в Италия е документирал 600 % нарастване на потенциалните жертви на сексуален трафик, пристигащи в страната. Тази тенденция само се увеличава, като повечето от жертвите са от Нигерия." 

Впрочем, тук е редно да благодарим и на фрау Меркел, която покани всеки желаещ от Африка да тръгне на дългото и опасно пътуване към Европа, за да намери по-добър живот.

Това изключително безотговорно поведение от страна на германските управляващи доведе не само до поредица от проблеми за собствените им граждани, които бяха принудени да издържат с данъците си тълпи от безработни хора и да търпят докато разни банди ги бият, грабят и изнасилват, но и доведе до смъртта или както в случая, робството, на хиляди от самите мигранти.  

Сигурно всички нежни либерални сърца, които ден и нощ скърбят за великата афроамериканска култура, която е репресирана от белите, ще се изненадат, ако научат, че в днешна Западна Африка, робството е дълбоко вкоренено в местните обичаи и вярвания. В Мавритания, Мали и други страни, робството на кастов принцип все още се практивкува много масово.

Това ще рече, че ако предците ти са родени като роби през 19-ти век, най-вероятно и ти ще бъдеш роб. През 2013-та година европейски НПО-та казват, че в Мали има поне 250 хиляди роби. Между другото, за сведение на всички либерални и троцкистки активисти, робството не е незаконно в Мали. Ето какво разказва една малийска робиня пред "Гардиън" през 2013-та:

"Баща ми можеше само да гледа безпомощно, когато господарят на майка ми дойде за мен и братята ми."

Въпросното момиче работи 20 години като робиня за по-богато местно семейство, за да изплати дълговете на семейството си. По-късно е принудена от господарите си да се съеши с друг роб, за да осигури на семейството нови слуги. 

Още по-интересна е ситуацията в Мавритания, където се смята, че до 20 % от населението са роби, макар и официално робството да е забранено със закон през 1981-ва година. Масата от тези роби са основно чернокожи, а господарите им най-често са от арабски и берберски произход. Всъщност, робството има много дълга история в Северна и Северозападна Африка.

В продължение на векове арабскоговорящите маври нападат негърски селца и отвличат местните, за да ги превърнат в роби. Тук е редно да отбележим, че не само негри, но и милиони бели стават жертва на мавърските робовладелци през вековете.

С подкрепата на иначе прогресивната и напредничава Османска империя, северноафриканските корсари отвличат няколко милиона европейци от бреговете на Испания, Франция, Италия, Англия, Ирландия и дори Исландия в периода 16-18 век. Дори известният автор на "Дон Кихот" Мигел де Сервантес, чийто паметник бе осквернен от т.нар. "Антифа", е бил роб в Северна Африка. 

В материала на "Гардиън" за робството в Мавритания намираме и причината защо днешните смели активисти могат да палят в Англия и Америка, но не смеят да отидат да спасяват робите в Африка:

"Робският статут се предава от поколение на поколение, а анти-робските активисти най-редовно биват отвличани и измъчвани."

И през цялото това време, мавританското правителство отрича съществуването на роби в страната, въпреки че 20 % от населението са фактически именно такива. Могат ли западните държави да спрат тази диващина в 21-ви век? Разбира се, че могат, но те са заети да налагат санкции на непослушни държави като Русия, Иран и Китай, а не да борят робството. 

Очевидно, за активистите от "Черните животи имат значение", животът на някои чернокожи все пак няма значение. Ако робовладелецът е арабин, местен нигериец или член на азиатска престъпна групировка, явно не е проблем, че купува, продава и притежава роби.

Проблем за тях е, че през 17 или 18 век някой англичанин или португалец е продавал роби, купени от Африка, в Америките. Това не трябва да ни изненадва, защото истинският генезис на правозащитните организации и днешното плячкаджийско движение в САЩ не е породен от борба за справедливост, а от интересите на крупния транснационален капитал, представен от хора като Джордж Сорос или семейство Клинтън.

За тях нито черните, нито белите, жълтите или червенокожите животи имат значение, само печалбата и дългосрочните им стратегически интереси.

Значение няма и за лицемерните западни общества, които от криворазбрана толерантност и целенасочено насаден срам от собствената им история, са готови да целуват краката на чернокожи, да коленичат пред тях, но не и да се откажат от свръхконсуматорството и най-гротеските форми на капитализма, благодарение на които днес 40 милиона души са роби. 

Впрочем, има и една добра новина - известна чернокожа активистка в Швеция заяви, че славяните и източноевропейците не са бели хора, тъй че няма от какво да се притесняваме, няма да видим Бойко Борисов да целува босите крака на някой африкански мигрант. А може би е имала предвид, че за западните общества ние източноевропейците също нямаме значение и животът ни не струва?