Астронавтите на Мъск се връщат до часове

Капсулата ще падне в Мексиканския залив край бреговете на Флорида

https://blitz.bg/svyat/astronavtite-na-mask-se-vrashtat-do-chasove_news761539.html Blitz.bg

Двамата астронавти, които са екипажът на SpaceX, се готвят да се завърнат на Земята, като паднат с капсула в океана, съобщи Асошейтед прес. Това ще е първо подобно приземяване от 45 години насам и астронавтите са се подготвили.

Частната компания SpaceX и НАСА планират да върнат астронавтите Дъг Хърли и Боб Бенкен от Международната космическа станция на Земята в неделя следобед с капсула "Дракон", която да падне в Мексиканския залив край бреговете на Флорида. Мястото ще бъде определено в последния момент предвид атмосферните условия. 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай