Компанията Coca Cola ще трябва да се извини на потребителите в Австралия, тъй като в своя рекламна кампания изтъква, че не са верни твърденията, че от Coca Cola се дебелее, че тя разваля зъбите и съдържа много кофеин.
Австралийската организация на стоматолозите и други организации, защитаващи здравословния начин на живот, са внесли жалби в организацията за защита на потребителите, която от своя страна е наредила на американския производител на газираната напитка да се извини, тъй като е нарушил закона. “Сладките газирани напитки са ключовият фактор за влошаване на здравето на австралийските деца, а Coca Cola съдържа висок процент захар, много калории и кофеин, което в хранително отношение не са ценни състави и консуматорите на този продукт не бива да вярват, че той е здравословен”, каза говорителката на коалицията за проследяване на затлъстяването. Тя приветства решението на австралийската организация за защита на потребителите, пише “Вечерни лист”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.