Българи в плен на сомалийски пирати

https://blitz.bg/svyat/balgari-v-plen-na-somaliyski-pirati_news43150.html Blitz.bg

Има и български моряци в екипажа на пленения в понеделник в Аденския залив от сомалийски пирати 32-тонен "Маласпина касъл", съобщи британският "Таймс" в своето онлайн издание. На борда на товарния кораб, който е британска собственост и плава под панамски флаг, са били 24 моряци от Русия, Украйна, България и Филипините.

От българското външно министерство казаха, че до момента нямат информация за случая.
Това е петият кораб, завзет в рамките на два дни по сомалийското крайбрежие, въпреки патрулите по морските пътища.
Според информацията на центъра на ЕС за морска охрана, базиран в Нортуд край Лондон, на този етап са известни малко детайли за инцидента, но се смята че екипажът от различни националности е невредим.
Британското външно министерство се е заело със случая, който се наблюдава и от базираната в Лондон Международна морска организация. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай