Бивш голям шеф на "Укренерго" почина от... ток

Причината за смъртта е токов удар в една от подстанциите на компанията

https://blitz.bg/svyat/bivsh-golyam-shef-na-ukrenergo-pochina-ot-tok_news1131228.html Blitz.bg

В сряда, 21 януари, почина Олексий Брехт, член на борда и бивш ръководител на НПК "Укренерго“. Това съобщи Министерството на енергетиката на Украйна, предава NV.

Депутатът Олексий Гончаренко и изданието "Икономическа истина“, позовавайки се на източници, съобщиха, че причината за смъртта е токов удар в една от подстанциите на "Укренерго“.

От юни 2022 г. Олексий Брехт е член на борда на "Укренерго“ и отговаря за експлоатацията, възстановяването и развитието на мрежата на преносната система. На 5 септември Брехт беше назначен за изпълняващ длъжността председател на борда на компанията.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай