Британският контингент започна изтеглянето си от Ирак

https://blitz.bg/svyat/britanskiyat-kontingent-zapochna-izteglyaneto-si-ot-irak_news42008.html Blitz.bg

Ирак изпроводи в неделя първите британски войници от южния град Басра.

Командващият иракските части в града генерал Мохамед Хувейди отправи благодарствени думи към британската нация за помощта “да изгоним диктатурата и да живеем в свобода и демокрация”. Така започна изтеглянето на британските части, което трябва да приключи до юли тази година. От своя страна британският командващ Анди Салмън изрази увереност, че днес Ирак е по-сигурно място, отколкото в началото на мисията преди 6 години. /Ройтерс

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай