Цените на петрола се повишиха

https://blitz.bg/svyat/cenite-na-petrola-se-povishiha_news43546.html Blitz.bg

Цените на петрола на световните пазари отчетоха незначително покачване, предаде АФП.


По данни на министерството на енергетиката на САЩ националните запаси на петрол са се увеличили в края на миналата седмица с 1,6 милиона барела. На нюйоркската борса стойността на майските фючърси на американския лек суров петрол с марка Light Sweet Crude Oil се е покачила с 0,23 долара до 49,38 долара за барел. Цената на майските фючърси на северноморския петрол с марка Brent Crude Oil на лондонската борса се е увеличила с 0,37 долара до 51,59 долара за барел. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай