Черен дим във Ватикана! Заради тези 3 причини ли се стигна до тук? ВИДЕО

Това означава, че кардиналите-електори не са избрали нов папа по време на конклава за избор на 267-и папа

https://blitz.bg/svyat/cheren-dim-vav-vatikana-zaradi-tezi-3-prichini-li-se-stigna-do-tuk-video_news1082515.html Blitz.bg

Цял свят гледа с притаен дух към един комин във Ватикана. Причината - именно от дима, който ще се извие от него, ще стане ясно дали има избран нов папа или не.

Ако димът е бял - решено е кой ще седне в трона на Свети Петър, а ако димът е черен - гласуването в конклава продължава.

Гореща вест от Ватикана: Битката за трона на Свети Петър започна! Ето кой може да стане папа! СНИМКИ

Всички обаче очакваха първият дим да се извие около 20 часа българско време.

Такъв обаче се появи точно в 22:00 часа българско време.

Това означава, че кардиналите-електори не са избрали нов папа по време на конклава за избор на 267-и папа. 

Но ето три неочаквани причини за това защо се стигна до забавянето:

  • Проповедта на италианския кардинал Раниеро Канталамеса преди гласуването отне повече време от очакваното;
  • Кардиналите дебатират и следователно губят време, вместо да гласуват;
  • Възможно е да е имало извънредна здравна ситуация;

Превод и редакция: БЛИЦ

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Ванга
преди 1 година

На 9 май минаретата на Кремъл ще рухнат със страшна сила върху мумията на рептила Ленин и това сатанинско сборище ,наречено Расийска Федерация да се затрие от лицето на Земята, ведно с Антихриста Путин!

Откажи