Близо 10-те милиона жители на Техеран се събудиха под небе, покрито с гъсти черни облаци, след като израелски удари поразиха петролни хранилища в Иран, предава кореспондентът на CNN Фред Плайтген от столицата.
„Вижда се, че дъждът и капките всъщност е черни – изглеждат е наситени с петрол“, съобщи Плайтген.
„Това е, което вали тази сутрин – този вид примесен с петрол дъжд, който пада над иранската столица след нанесените удари.“
Израелската армия заяви, че в събота вечер е поразила обекти за гориво в Техеран, които доставят гориво „на различни потребители, включително военни структури в Иран“.
Видео на „Ройтерс“ също показа пламъци и дим, издигащи се от петролната рафинерия „Шахран“ в Техеран.
„Това е значителен удар, който представлява допълнителна стъпка в задълбочаването на щетите върху военната инфраструктура на иранския терористичен режим“, се казва в изявление на Израелските отбранителни сили (IDF).