COVID-19 свали губернатора на Рио де Жанейро

Данните сочат, че са отклонявани средства за строеж на полеви болници

https://blitz.bg/svyat/covid-19-svali-gubernatora-na-rio-de-zhaneyro_news766572.html Blitz.bg

COVID-19 свали губернатора на Рио де Жанейро, предаде АП. Агенцията уточнява, че оставката на Уилсън Вицел идва след решение на съда.

То постави началото на широко-мащабна полицейска операция. Хеликоптери кръжаха от сутринта над резиденцията на губернатора.

Сградата беше обискирана.

Решението на Върховния съд, който заседава в столицата Бразилия, задължава губернатора да напусне поста си за срок най-малко шест месеца, докато трае процесът срещу него.

Данните сочат, че са отклонявани средства за строеж на полеви болници за заразени с COVID-19.

Уилсън Вицел е бивш съпартиец на президента Жаир Болсонаро.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай