ДАЕШ попълва редиците си с пенсионери

Здравите и прави мъже не искат да се бият за терористите, след като те вече не им плащали достатъчно

https://blitz.bg/svyat/daesh-popalva-redicite-si-s-pensioneri_news404357.html Blitz.bg

Терористите от ДАЕШ набират опълченци от редиците на пенсионерите от иракския град Мосул. Това съобщава агенция „ЕFE”,цитирайки информация на иракските власти.

С помощна на побелелите бойци джихадистите се надяват да попълнят все по-оредяващите си редици. След зачестилите информации за това,че финансовата мощ на ИДИЛ вече не е същата и парите й се топят ден след ден, младите и здрави мъже масово дезертират от редиците й и търсят друго препитание за себе си.

Според шефа на действащия в провинция Нинев съвет за безопасност Мохамад Ибрахим Баяти, терористите планират да пуснат срещу иракските военни точно отрядите на старците./БЛИЦ
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай