Дърветата растат вече по-бързо

https://blitz.bg/svyat/darvetata-rastat-veche-po-barzo_news43116.html Blitz.bg

Един от неочакваните ефекти на затоплянето на климата на планетата е ускореният ръст на дърветата. Това съобщава вестник “Дейли телеграф”, като се позовава на най-новите изследвания на учените от английския университет в Лийдс.

Дърветата, храстите и тревата са започнали да растат по-бързо, тъй като поглъщат нарастващите количества въглероден газ, са установили учените. Повишаването на съдържанието на въглероден газ в атмосферата, така нареченият парников ефект, според мнозинството учени е и причина за глобалното затопляне.
Изводите си учените са направили въз основа на продължили около 40 години изследвания в различни части на света, посочва ИТАР-ТАСС. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай