Датската кралица по спешност в болница

Тя е отменила всички свои предстоящи ангажименти

https://blitz.bg/svyat/datskata-kralica-po-speshnost-v-bolnica_news1082875.html Blitz.bg

Датската кралица Маргрете е била приета в болница „Ригсхоспиталет“ в Копенхаген, предаде DailyMail, позовавайки се на съобщение от кралското семейство.

85-годишната кралицата, която е трета братовчедка на кралица Елизабет, е била хоспитализирана като предпазна мярка, след като се е разболяла от настинка.

Тя е отменила всички свои предстоящи ангажименти, съобщи списание People.

Известна с любовта си към тютюна и дакелите, Маргрете е била видяна за последно в неделя на църковна служба по повод 80-годишнината от освобождението на Дания.

Въпреки че се оттегли от трона през 2023 г., кралицата остава активна и изпълнява кралски задължения заедно със сина си.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай