Двама души загинаха от силните снеговалежи в САЩ

https://blitz.bg/svyat/dvama-dushi-zaginaha-ot-silnite-snegovalezhi-v-sasht_news41913.html Blitz.bg

Хиляди хора са останали без електричество, стотици са напуснали домовете си, а двама души са загинали поради силните снеговалежи в централната част на САЩ, предаде Газета.Ру.


В щата Оклахома движението по пътищата практически е парализирано, а около три хиляди домове са без електричество. Властите в щата обявиха извънредно положение. Подобна е ситуацията и в Канзас: 17 хиляди са без ток, а един човек е загинал, след като е загубил управление на автомобила си. В друга катастрофа е загинал още един човек, след което транспортните власти в Канзас са разпоредили затварянето на няколко важни магистрали, тъй като движението по тях е станало доста опасно. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай