Две панди от Китай пристигнаха в Копенхаген

https://blitz.bg/svyat/dve-pandi-ot-kitay-pristignaha-v-kopenhagen_news667028.html Blitz.bg
Две панди, с имената Си Ър и Мао Сун, предназначени за зоологическата градина на Копенхаген, пристигнаха на местното летище в четвъртък, заедно с 500 кг бамбук, предаде агенция Синхуа. Те ще бъдат посрещнати с официална церемония от зоопарка в специално приготвената за тях „Панда зала" на 10 април.

Двойката панди е изпратена на Дания като част от споразумението подписано от премиера Ларс Льоке Расмусен с Китай при посещението му през май 2017 г.

Дизайнът на панда залата съчетава различни китайски елементи. Облото помещение е разделено на две части във формата на символа ин и ян. В откритата част е посаден бамбук, който да наподобява естествения хабитат на пандите.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай