Екипажът на МКС се приземи в Казахстан

https://blitz.bg/svyat/ekipazhat-na-mks-se-prizemi-v-kazahstan_news43430.html Blitz.bg

Спускаемият апарат на кораба “Союз” с 18-ия екипаж на Международната космическа станция /МКС/ – Юрий Лончаков и Майкъл Финк и космическия турист Чарлс Симони извърши в 10,46 ч. бълг. време меко кацане в степите в Казахстан. Това съобщиха от Центъра за управление на полетите край Москва, предаде ИТАР-ТАСС.

Капсулата се приземи в планирания район за кацане, уточниха от центъра. Руснакът Лончаков и американският астронавт Финк работиха в орбита 178 дни. Американецът Симони пристигна на Международната космическа станция на 28 март заедно с екипажа на 19-ата основна експедиция Генадий Падалка и Майкъл Барат. Двамата ще останат в орбита до октомври. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай