Елизабет ІІ приема Обама преди срещата на Г-20

https://blitz.bg/svyat/elizabet-ii-priema-obama-predi-sreshtata-na-g-20_news40774.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама ще бъде приет от кралица Елизабет II в Бъкингамския дворец в навечерието на срещата на високо равнище на Г-20 в британската столица, съобщи официален източник.

Обама и съпругата му Мишел ще имат кратка среща с кралицата, уточнява нейната пресслужба. Елизабет II, съпругът й принц Филип, принц Чарлз и съпругата му Камила ще бъдат домакини на приема на 2 април също в Бъкингамския дворец, на който ще присъстват лидерите на държавите от Г-20. Държавните и правителствени ръководители на страните от Г-20 се събират на 2 април в източен Лондон за среща на високо равнище, която основно ще бъде посветена на начините за преодоляване на икономическата криза. /АФП


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай