"Форд" намали дълга си с 60%

https://blitz.bg/svyat/ford-namali-dalga-si-s-60_news43176.html Blitz.bg

Американският автомобилен концерн "Форд" съобщи, че е приключил преструктурирането на дълга си и той намален на 9,9 милиарда долара в сравнение с 26,8 милиарда в края на декември миналата година.

Операцията ще позволи на "Форд" да намали с 500 милиона долара лихвите върху дълга си, които трябва да плаща, уточни компанията в комюнике. Акциите на автомобилния концерн на борсата в Ню Йорк се покачиха с 0,92% до 3,28 долара малко след началото на търговията. Трите национални автомобилни концерна в САЩ започнаха трудно преструктуриране, което се усложни още повече заради срива на американския пазар. Смята се, че положението на "Форд" е най-добро в сравнение с останалите два концерна. Компанията не поиска държавна помощ, докато "Дженеръл Мотърс" и "Крайслер" получиха 17,4 милиарда долара федерална помощ и все още са заплашени от фалит, тъй като не успяват да завършат ключови елементи за възстановяването си като преструктурирането на дълга им и получаване на отстъпки от синдикатите. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай