Г-20 заседава онлайн, темата – COVID-19

Срещата ще бъде председателствана от саудитския крал Салман

https://blitz.bg/svyat/g-20-zasedava-onlayn-temata-covid-19_news735382.html Blitz.bg
Лидерите на страните от Г-20 ще проведат видеоконференция, посветена на борбата с коронавируса. Тя ще бъде председателствана от саудитския крал Салман.

Саудитска Арабия председателства организацията тази година. 20-те най-развити икономики в света са критикувани, че реагират бавно на пандемията.

Във видеоконферентната дискусия ще участват и представители на големите световни организации, като ООН, Международният валутен фонд, Световната банка и Световната здравна организация.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай