Газпром прави своя банка в Сърбия

https://blitz.bg/svyat/gazprom-pravi-svoya-banka-v-sarbiya_news38407.html Blitz.bg

Руската компания Газпром съобщи, че ще основе в Сърбия своя банка – Газпромбанк, заяви в Москва председателят на Стопанската камара на Сърбия Милош Бугарин.

За агенция БЕТА Бугарин каза, че след започването на работа на Московската банка и Газпром е съобщил, че основава банка в Сърбия, “тъй като се очакват инвестиции от над 700 милиона евро в реконструкцията на петролната компания “Нафтна индустрия Сърбийе”. “И за Газпром, и за всички работещи в “Нафтна индустрия Сърбийе” е много добре да имат своя кореспондентска банка. Присъствието на още една банка на сръбския пазар засилва банковия сектор в Сърбия”, каза Бугарин. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай