Както всеки петък, и днес е засилен трафикът на български автомобили по посока към туристическите райони в Гърция. За туристите, които ще пътуват с фериботи, властите информират да са на пристанищата поне два часа преди отплаване поради натоварения трафик.
"Българските туристи отново превзеха плажовете в Северна Гърция", съобщават хотелиерите.
В някои райони на Средиземноморското крайбрежие се появиха медузи. Властите предупреждават туристите с информация на няколко езика. Според специалистите медузите не са токсични, но могат да предизвикат алергия.
Министерството на здравеопазването съобщи, че в последната седмица са регистрирани нови пет случая на заразени от западнонилска треска в различни райони. Лекарите препоръчват задължително използване на препарати срещу комари.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.