Извънредно положение в Буенос Айрес заради новия грип

https://blitz.bg/svyat/izvanredno-polozhenie-v-buenos-ayres-zaradi-noviya-grip_news55399.html Blitz.bg

Кметът на аржентинската столица Буенос Айрес препоръча на жителите на града по възможност да прекарват повече време у дома.

Вчера министърът на здравеопазването на страната Грасиела Оканя по даде оставка заради нарасналия брой на жертвите, предизвикан от епидемията от грип от типа A/H1N1. По данни на аржентинското министерство на здравеопазването в страната са починали 26 души от болестта, което е трети показател в света след САЩ и Мексико. Кметът на Буенос айрес възнамерява да удължи режима на извънредно положение в града до петък. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай