Камарата на представителите прие бюджета на САЩ

https://blitz.bg/svyat/kamarata-na-predstavitelite-prie-byudzheta-na-sasht_news42677.html Blitz.bg

Долната камара на американския конгрес прие плана за бюджет на странта за 2010 финансова година, внесен от президента на САЩ Барак Обама.

233-ма представители на Демократическата партия гласуваха “за”, а “против” бяха 196 републиканци. Алтернативният проект, предложен от републиканците, където социалните разходи бяха значително по-ниски, а данъчните отстъпки по-високи, бе отхвърлен от законодателите. Бюджетът е на стойност 3,45 трилиона долара и трябва да бъде утвърден и в сената, който също се контролира от съпартийците на президента. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай