Le Figaro с невероятна новина от фронта в Украйна, напред, украинци!

ВСУ са предприели контраатаки в няколко посоки, основните удариса в района на Курск, до Торецк и Покровск

https://blitz.bg/svyat/le-figaro-s-neveroyatna-novina-ot-fronta-v-ukrayna-napred-ukrainci_news1066408.html Blitz.bg

Украинската армия е предприела контраатаки на различни участъци от фронта, за да забави настъплението на руските въоръжени сили, съобщава френското издание Le Figaro.

Основните удари на украинските въоръжени сили бяха съсредоточени в района на Курск, както и близо до Торецк и Покровск. Според анализаторите на изданието действията на Киев са насочени към връщане на инициативата и укрепване на позициите му преди евентуални преговори. 

„Целта на контраатаките е да се спечели време и да се поставят на руските сили тактически задачи, които ще ги принудят да разпръснат усилията си и да забавят темпото на офанзивата“, отбелязва Le Figaro. 

Според изданието, последните няколко дни са били време на интензивни боеве за украинските войски в редица райони по линията на съприкосновение.

Активните действия на украинските въоръжени сили са придружени от артилерийски удари и локални атаки, насочени към задържане на ключови позиции и възпрепятстване на настъплението на руските части. 

Битките в района на Торецк и Покровск привлякоха особено внимание

Тези градове са от стратегическо значение и са важни крепости. Украинските въоръжени сили се стремят да укрепят позициите си тук, за да предотвратят по-нататъшното настъпление на руските войски в южното направление. 

На север, в района на Курск, украинските войски се опитват да окажат натиск върху руските позиции, използвайки тактика „удари и бягай“.

Анализаторите казват, че контраатаките са част от по-широка стратегия на Киев за договаряне на по-добри условия преди евентуални преговори.

Укрепването на нейните позиции и създаването на тактически затруднения за руската армия трябва да предостави на Украйна възможност да води диалог от по-силна позиция. 

Превод и редакция: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
17 Коментара
Някой
преди 1 година

Малоумни Англосаксонци,свършиха ви Грантовете,а продължавате с малоумните писаници.Ние сме за другите........А вие сте объркали лагера дупедавци....

Откажи
БАЦЕ
преди 1 година

кой ще ушие белия байряк на укронацистите?

Откажи
Невяр
преди 1 година

Укронацизмът ке загине.

Откажи
welcome
преди 1 година

според товариш дугин,ние сега сме се отрекли от тях или не сме ги повикали не са дошли....

Откажи
bg4e4
преди 1 година

салам салейкум за вас и само за вас с любов от нас https://www.youtube.com/embed/U64UEgTcRsg?sib Xt9WfTPSy66C0_

Откажи
pudel
преди 1 година

Протест в София в подкрепа на сръбските студенти: Нацията се събуди за лъжите на Вучич https://www.youtube.com/embed/Q87W6bGAzyo?sikX9ATwrfdfavNUnX

Откажи
Gurko
преди 1 година

вечна слава освободителя наш https://www.youtube.com/embed/TxNM70TF_Vc?sijv33qCXEQ55LInKv

Откажи
Алекс
преди 1 година

Между другото блица някак си така и не написа че Торецк падна. Явно това не е важна новина за тях. Но превземането на малко селце и опитите да превземат друго за блица е топ новина :)

Откажи
ot izvora
преди 1 година

Боже мой! Путин и Тръмп са на път да променят ВСИЧКО в Украйна Зеленски в режим на паника! https://www.youtube.com/embed/_aquuE7w6Vc?si1np4GfIc9UHPdQ_V

Откажи
ZZ
преди 1 година

Още ли има украински будали да мрат за чужди интереси

Откажи
Ами
преди 1 година

Коя нация? Ние сме българи, не ни трябва да се месим там. А пък и нямаме изгода.Ако Сърбия влезе в ЕС нас съвсем няма да ни обръщат внимание. Сърбите знаят как да си защитават интереса, а нашите плужаци не смеят да гъкнат.

Откажи
MAgaza.djt
преди 1 година

и там протеста е да се смееш ли да плачеш ли,слаб креслив умнокрасивитед...искат избори губят изборите но рева е постоянен

Откажи
Браво
преди 1 година

Пържи руските фашисти,пържи!

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

АЛЬОША ! Фeдерoси за Рубли, Тоест за Без Пари Павиш ли ?

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

РУСКАТА АРМИЯ Е ШАМПИОН ПО БЯГАНЕ С ПРЕПЯТСТВИЯ. ТРИ ГОДИНИ, САМО БЯГА !

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

ОKУПАЦИОННАТА Руска Армия 3 Години не Може да Бие Агитката на Динамо КИЕВ !

Откажи
A/.T.И.Л
преди 1 година

ПУTИНСКИЯ Бaшибoзук Избяга от Старата БЪЛГАРСКА Столица Бащу/Киев, Като Бито КУЧЕ !

Откажи