Лидерът на „Хизбула“ Наим Касем днес нарече иранско-американския меморандум за разбирателство, който доведе до прекратяване на огъня в Ливан, „декларация за поражение“ на САЩ и Израел.
Той призова за „безусловно изтегляне“ на израелските сили от Ливан, предаде Франс Прес.
„Те искаха голяма война за да ни унищожат, но ние успяхме да спрем тази агресия и да постигнем голяма победа“, обяви Касем в излъчено по телевизията изказване по повод Ашура – ден на траур в памет на смъртта на Хусейн, който е ключова фигура за шиитите.
Той също така похвали твърдата позиция на Иран по отношение на сключването на меморандума за разбирателство, „който е официална декларация за поражението на Америка и Израел“.
„Израел няма друг избор, освен да изтегли напълно от всеки сантиметър от нашата ливанска земя. Израел трябва да си тръгне безусловно“, добави той.