Лидерът на "Хизбула" коментира споразумението между САЩ и Иран

Израел няма друг избор, освен да изтегли напълно от всеки сантиметър от нашата ливанска земя, обяви Наим Касем

https://blitz.bg/svyat/liderat-na-hizbula-komentira-sporazumenieto-mezhdu-sasht-i-iran_news1159193.html Blitz.bg
© Getty Images

Лидерът на „Хизбула“ Наим Касем днес нарече иранско-американския меморандум за разбирателство, който доведе до прекратяване на огъня в Ливан, „декларация за поражение“ на САЩ и Израел.

Той призова за „безусловно изтегляне“ на израелските сили от Ливан, предаде Франс Прес.

„Те искаха голяма война за да ни унищожат, но ние успяхме да спрем тази агресия и да постигнем голяма победа“, обяви Касем в излъчено по телевизията изказване по повод Ашура – ден на траур в памет на смъртта на Хусейн, който е ключова фигура за шиитите.

Той също така похвали твърдата позиция на Иран по отношение на сключването на меморандума за разбирателство, „който е официална декларация за поражението на Америка и Израел“.

„Израел няма друг избор, освен да изтегли напълно от всеки сантиметър от нашата ливанска земя. Израел трябва да си тръгне безусловно“, добави той.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай