Лидерите на Г-20 търсят изход от кризата

https://blitz.bg/svyat/liderite-na-g-20-tarsyat-izhod-ot-krizata_news42526.html Blitz.bg

На срещата на Г-20 в Лондон световните лидери ще се опитат да постигнат съгласие по методите за борба с глобалната финансова криза.

Тема на дискусиите на лидерите на страните от Г-20 ще бъдат начините за оживяване на световната икономика и предотвратяване на кризи, подобни на настоящата.
След работната закуска участниците в срещата веднага ще пристъпят към преговорите. Сред обсъжданите теми ще бъдат конкретните цели на пакетите мерки за стимулиране на икономиките, увеличаване на средствата на МВФ до най-малко 500 милиарда долара, правомощията на международните финансови регулатори, мерки за стимулиране на търговията и помощ за развиващите се страни, посочва Би Би Си. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай