Любителско ВИДЕО засне "огнен дявол" в Австралия

https://blitz.bg/svyat/lyubitelsko-video-zasne-ognen-dyavol-v-avstraliya_news486223.html Blitz.bg

Любителско видео, заснето в понеделник, 6 февруари, показва огнено торнадо, образувало се по време на пожар в Западна Австралия. Дани Робинсън се намирал на шест километра от огъня, докато снимал клипа. Той разказа пред Ройтерс, че пожарът започнал около 16.00 часа в неделя, 5 февруари.

Огненото торнадо успяло да откъсне храсти от земята и да ги издигне на десетки метри във въздуха, казва още Робинсън. По-късно пожарникарите са овладели огъня. 

Огнената вихрушка е позната още като огнен дявол и огнено торнадо. Тя се предизвиква от пожар и е резултат от съчетанието между висока температура и бурни ветрове. Така се образува огнено завихряне, което обаче не е точно торнадо.

Действителното огнено торнато е рядък феномен, който е много по-мощен и разрушителен от обичайния огнен вихър. Когато подобно торнадо се формира или навлезе в зона с огън, то разпръсква огромни пламъци и може да изпепели огромни площи. 

 

Източник: Нова телевизия
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай