В Южна Италия е имало драматичен инцидент, при който 57-годишен мъж едва не загуби своето богатство, след като по грешка изхвърли в боклука кутия с 20 златни кюлчета, оценени на около 120 000 евро (142 000 долара). Случката се е разиграла в скромното селце Торе Лапило, част от община Порто Чезарео в област Пулия, съобщава Corriere della Sera.
На 12 февруари, четвъртък, мъжът изнесъл кофа с боклук, без да осъзнава, че в нея е скрита ценната метална кутия, която той е събирал и съхранявал в продължение на години. На следващия ден, осъзнавайки грешката си, той веднага се обърнал за помощ към карабинерите в Порто Чезарео.
Полицията бързо започнала разследване, преглеждайки записи от охранителни камери в района, за да потвърди твърдението на мъжа. След това стартирала операция по проследяване на вече извозения боклук, който бил откаран до местното сметище.
След няколко часа внимателно търсене, екипите на сметопочистването успели да открият кутията. Въпреки че металният контейнер бил леко повреден, всички 20 златни кюлчета останали непокътнати и незабавно били върнати на законния им собственик.