Мъж оцеля под руините месец след труса в Хаити

https://blitz.bg/svyat/mazh-ocelya-pod-ruinite-mesec-sled-trusa-v-haiti_news70099.html Blitz.bg

Близо месец след разрушителното земетресение в Хаити изпод развалините на сграда в столицата Порт-о-Пренс бе изваден жив човек, съобщи CNN.

Оцелелият е 28-годишен мъж, който е имал късмета да има достъп поне до вода. Той е намерен от роднините си много отслабнал и изтощен. Те го закарали до пункта за първа помощ в Порт-о-Пренс. Мъжът не е говорел свързано.

За последно на 27 януари изпод руините в Хаити френски спасители извадиха 16-годишно момиче.

По официални данни до момента земетресението с магнитуд 7.0 по скалата на Рихтер от 12 януари отне живота на 250 000 души, а 1 млн. човека останаха без дом. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай