Митничари бяха арестувани за най-голямата пратка наркотици

След разследване, полицията арестува двама мъже и жена

https://blitz.bg/svyat/mitnichari-byaha-arestuvani-za-nay-golyamata-pratka-narkotici_news713205.html Blitz.bg

Двама митничари са участвали в преноса на 1,6 тона метамфетамини, които бяха заловени от граничните власти в Австралия.

След разследване, полицията арестува двама мъже и жена, които са замесени в преноса на рекордното количество дрога за 840 милиона долара.

"Двама от тримата арестувани са служители на митниците. Те са били вътрешни хора, ползващи се с доверие.", каза комисаря на федералната полиция на Австралия Нийл Гоън.

"Те са използвали постовете си, за да заобиколят системата за граничен контрол на Австралия.", допълва Гоън.

Полицаите обявиха, че си партнират с властите в Тайланд, където разследването на случая продължава.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай