МКС бяга от космически боклук

https://blitz.bg/svyat/mks-byaga-ot-kosmicheski-bokluk_news41012.html Blitz.bg

Международната космическа станция промени орбитата си около Земята, за да избегне фрагмент космически боклук.

 Корекцията бе извършена чрез двигателите на совалката "Дискъвъри", която е скачена със станцията. Екипажът бе предупреден за евентуалния сблъсък от Центъра за управление на полетите в Хюстън, американския щат Тексас. Промяната на орбитата ще продължи около 3 часа, докато премине заплахата от сблъсък с парче от китайска ракета-носител с диаметър около 10 сантиметра. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай