МВнР: Няма пострадали българи при силния трус в Тибет

Жертвите на земетресението от близо 7 по Рихтер вече са 95

https://blitz.bg/svyat/mvnr-nyama-postradali-balgari-pri-silniya-trus-v-tibet_news1059956.html Blitz.bg

Няма постъпили сигнали за пострадали български граждани при земетресението в Тибет, съобщи Министерството на външните работи (МВнР).

Ведомството се позовава ни информация от посолството на България в Пекин.

Трус от близо 7 по Рихтер удари днес свещения тибетски град Шигаце около 9 ч. местно време.

Според Геоложката служба на САЩ земетресението е било с магнитуд 7,1 и дълбочина 10 километра.

Китайските държавни медии обявиха, че трусът е малко по-слаб – 6,8 по Рихтер.

По последни данни жертвите на силния трус са 95, ранените са над 130, хиляди къщи са разрушени.

Засегнатият район се намира в подножието на връх Еверест, където температурите са доста под нулата.

Токът и водата в района са прекъснати. Забранени са туристическите обиколки в района на връх Еверест.

При нужда от съдействие българските граждани могат да се обръщат към Посолството на Република България в Пекин на следните телефонни номера: + 86 156 4658 8195 и дежурни телефони в извънработно време: +86 156 46588195; +86 10 6532 1916.

Сигнали и молби за съдействие при бедствени ситуации на български граждани се приемат денонощно и на телефонните линии на дирекция "Ситуационен център": +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 или на имейл: [email protected]

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай