Конфедерацията на британската индустрия смята, че най-ниската точка в икономическия спад във Великобритания е премината, но подемът ще започне не по-рано от пролетта на 2010 г.
В публикуван доклад на водещата организация на британските делови кръгове са отбелязва, че спадът на промишленото производство в страната до момента е достигнал 4%. Според оценките на конфедерацията до края на годината показателят ще достигне 5,1%. Без работа ще останат още 900 000 британци, а общият брой на безработните в началото на селдващата година ще бъде 3,2 млн. души. "Може да се каже, че най-лошото е зад гърма ни, но все още е твърде рано да се говори за подем", подчертава водещият икономист на организацията Йън МакКафърти. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.