С 16 на сто са се покачили престъпленията на расистка основа в Германия само за миналата година, пише английският “Телеграф”, като се позовава на германски правителствени служби.
Броят на ултрадесните престъпления се е покачил до 20 422. Насилствените престъпления имат ръст от 5,6%, като случаите са 1 113 на брой. Убийствата на расистка основа са две. Расистките престъпления представляват 1/3 от всички престъпления с “политически мотиви”. Общо тези престъпления достигат до 31 801, което е 11,4%. Това е най-високият процент от 2001 година насам. Германският вътрешен министър Волфганг Шойбле заяви, че нарастващият брой на престъпления заради “политически мотиви” е крайно притеснителен. Той обеща, че германското правителство ще пребори престъпленията с различни мерки срещу “екстремизма, расизма и нетолерантността”./БЛИЦ