Неонацистките престъпления в Германия с ръст от 16%

https://blitz.bg/svyat/neonacistkite-prestapleniya-v-germaniya-s-rast-ot-16_news45451.html Blitz.bg

С 16 на сто са се покачили престъпленията на расистка основа в Германия само за миналата година, пише английският “Телеграф”, като се позовава на германски правителствени служби.

Броят на ултрадесните престъпления се е покачил до 20 422. Насилствените престъпления имат ръст от 5,6%, като случаите са 1 113 на брой. Убийствата на расистка основа са две. Расистките престъпления представляват 1/3 от всички престъпления с “политически мотиви”. Общо тези престъпления достигат до 31 801, което е 11,4%. Това е най-високият процент от 2001 година насам.  Германският вътрешен министър Волфганг Шойбле заяви, че нарастващият брой на престъпления заради “политически мотиви” е крайно притеснителен. Той обеща, че германското правителство ще пребори престъпленията с различни мерки срещу “екстремизма, расизма и нетолерантността”./БЛИЦ    

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай