Камарата на представителите на САЩ прие с 247 срещу 111 гласа законопроект, който забранява на компаниите, получили държавни средства като помощи да дават на своите мениджъри премии, предадоха световните агенции.
Тази мярка беше приета след скандала с бонуси, раздадени на ръководни кадри на застрахователния гигант AIG. На 19 март Камарата на представителите гласува законопроект, който иска облагането с данъци на 90% от премиите, получени от мениджъри на AIG. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.