Няма да ваксинират затворниците в Гуантанамо

В базата са петимата обвиняеми в планиране на атентатите от 11 септември

https://blitz.bg/svyat/nyama-da-vaksinirat-zatvornicite-v-guantanamo_news796817.html Blitz.bg

Министерството на отбраната на Съединените щати временно се отказа от намерението си да ваксинира 40 затворници в базата Гуантанамо срещу коронавирус, съобщи говорителят на Пентагона Джон Кърби. 

Идеята предизвика гнева на част от републиканците в Конгреса. Заместник-лидерът на партията в Камарата на представителите Стивън Скалис я определи като възмутителна, тъй като по думите му това означава терористите да бъдат ваксинирани по-рано от много възрастни американци и ветерани.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай