Обама и Байдън се срещнаха с Горбачов

https://blitz.bg/svyat/obama-i-baydan-se-sreshtnaha-s-gorbachov_news40785.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама и виципрезидентът Джоузеф Байдън се срещнаха в Белия дом с бившия президент на СССР Михаил Горбачов.

Според асистент на Горбачов срещата с Обама е била твърде кратка, а руските гости предпочитат да не разкриват съдържанието на разговора и особено изказванията на настоящия президент. Горбачов е пожелал на американския държавен глава успех в работата и е подчертал, че това отговаря на общите интереси. Разговорът с Байдън е бил подробен и обстоятелствен и е продължил около 2 часа. В него са били засегнати двустранните отношения Русия-САЩ. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай