Обама се извини за шегата с параолимпийците

https://blitz.bg/svyat/obama-se-izvini-za-shegata-s-paraolimpiycite_news40761.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама се извини за неуместната си шега за Параолимпиадата, направена от него във вечерното шоу на Джей Лено миналата вечер, съобщи телевизия “Скай Нюз”.

Обама каза в шоуто, че играе лошо боулинг и сравни изпълненията си на пътеката с тези на инвалидите на Параолимпиадата. Думите му предизвикаха вълна от негодувание и американският президент се е обадил лично на организатора на игрите Тим Шрайвър с извинение. Шрайвър съобщи, че Обама кани инвалиди да поиграят баскетбол или боулинг в Белия дом. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай