Официално: Сърбия вече е с гей премиер

https://blitz.bg/svyat/oficialno-sarbiya-veche-e-s-gey-premier_news525451.html Blitz.bg
Сръбската Скупщина /Парламент, бел.ред./ избра новото правителство на страната начело с премиера Ана Бърнабич. "За" кабинета на Бърнабич гласуваха 157 депутати. 55 бяха "против", уточнява БГНЕС.

В пленарната зала при гласуването имаше 212 депутати. 38 отсъстваха.

В 21.00 часа българско време се очаква Бърнабич и министрите да положат клетва пред Скупщината.

Тя ще заеме мястото на Александър Вучич, който на 1-ви юни встъпи в длъжност като президент на Сърбия.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай