Американският президент Барак Обама потвърди намерението си да вземе участие на срещата на Г-20 в Санкт Петербург, предаде РИА Новости. Той заяви от ефира на телевизионния канал „Ен Би Си”, че е разочарован от решението на руските власти да предоставят убежище на бившия сътрудник на американските специални служби Едуард Сноудън. Обама не уточни дали ще се състои договорената среща с руския президент Владимир Путин.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.