Протестиращите в центъра на Кишинев проникнаха в сградата на президентския дворец. Репортер на ГазетаРу, който е на мястото на събитията, съобщи, че на балкона на президентския дворец са се появили представители на опозицията със знамето на ЕС.
Гори едно от крилата на сградата на парламента. На площада протестиращите напалиха огън от документи, изнесени от правителствените сгради, посочва ГазетаРу.
Много от протестиращите носят полицейски бронежилетки и каски. Ройтерс съобщи, че полицията и протестиращите са се договорили да не се нападат. Досега според информационните агенции по време на събитията в Кишинев са пострадали около 30 души. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.