„От 50 души останаха 5. Другите вече ги няма“: Руски войник призна от окопа за огромните загуби на фронта

Той каза също, че в други подразделения е виждал хиляди щурмоваци, с които лично е общувал, ял е на една маса и се е здрависвал, като по-голямата част от тях са загинали

https://blitz.bg/svyat/ot-50-dushi-ostanaha-5-drugite-veche-gi-nyama-ruski-voynik-prizna-ot-okopa-za-ogromnite-zagubi-na-fronta_news1153735.html Blitz.bg

В интернет пространството се появи видеоклип на руски военнослужещ, който директно от окопа признава за мащаба на загубите в армията на Русия. По думите му, от около 50 души в батареите, в които е служил, в строя са останали едва петима. Още петима са останали инвалиди, а другите са загинали или са извън строя.

Той каза също, че в други подразделения е виждал хиляди щурмоваци, с които лично е общувал, ял е на една маса и се е здрависвал, като по-голямата част от тях са загинали.

Интензивните боеве са се отразили на здравето му. Той призна, че губи паметта си и често не може да си спомни родителите и бащиното си име.

„На война загубих много другари. От онези петдесет души, с които започнах в нашата батарея, в строя останаха само петима, и още петима станаха инвалиди, а останалите ги няма вече. След това служих в други подразделения: бях връзкар, щурмовак, мерач, шофьор.

Ще се уморя да изброявам колко щурмоваци съм виждал, това са около две-три хиляди души, с които лично съм се здрависвал, на една маса съм седял, ял съм и съм общувал. Позивните им сега не мога и да си спомня, па и живите не помня. Когато се срещаме, ми напомнят, но аз пак не помня.

Паметта ми изчезва напълно, понякога дори се замислям какво е бащиното ми име, кой е баща ми и така нататък. Това е всичко“, казва той.

В социалните мрежи видеото е определяно като рядко признание за реалната картина на руските загуби. Потребители пишат, че тези кадри рязко се разминават с изявленията на Путин и официалната пропаганда за ситуацията на фронта.

„За реалната ситуация и това колко много се различава тя от глупостите, които Путин говори. Но по федералните канали няма да покажат това и няма да го занесат в папка в бункера за отчети“, пишат в мрежата.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
7 Коментара
Ти да видиш
преди 3 седмици

Великата расийска армия пета година гине на купчини в Донбас

Откажи
Ти да видиш
преди 3 седмици

Великата расийска армия пета година гине на купчини в Донбас

Откажи
Холивуд
преди 3 седмици

Фейк

Откажи
Гьобелс
преди 3 седмици

Верваме ви.

Откажи
Ян и Ин
преди 3 седмици

Щом от три статии две са колко зле е Русия, значи украйна приключва.

Откажи
gshiderov
преди 3 седмици

Слава на Украйна!

Откажи
панкрат
преди 3 седмици

Ще се оправи

Откажи