Пакет-бомба е бил открит в метрото в Рим, съобщава АФП.
Взривоопасният пакет е бил намерен от транспортни работници в празен вагон на метрото.
Местните власти посочват, че бомбата е била на път да избухне. Смята се, че тя е била задействана с дистанционно устройство.
На мястото са били извикани части на полицията, които са обезвредили самоделното взривно устройство.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.